5 жовтня 2017 року з благословення Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, в Харківській духовній семінарії відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви» (до 1900-річчя преставлення святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова).
В холі Архієрейській резиденції на території Свято-Покровського чоловічого монастиря відбулося відкриття виставки «На початку було Слово». На виставці були представлені авторські ікони видатного сучасного художника Таріела Миколайовича Чекурішвілі, а також матеріали (видання, листи, грамоти тощо), що відображають історію Української Православної Церкви.
Пленарне засідання відбулося у актовому залі Архієрейської резиденції. Президію пленарного засідання склали: ректор Харківської духовної семінарії Високопреосвященіший Онуфрій, митрополит Харківський і Богодухівський, Преосвященніший Каіс, єпископ Ерзурумський, вікарій Дамаської єпархії (Антіохійська Православна Церква), перший проректор Харківської духовної семінарії протоієрей Валентин Ковальчук та секретар Харківської єпархії, викладач Харківської духовної семінарії протоієрей Михайло Кіт.
Вступне слово для відкриття конференції було надано першому проректору Харківської духовної семінарії протоієрею Валентину Ковальчуку. Далі було зачитано привітальну грамоту Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України до учасників конференції.
Наступним з привітальним словом виступив до учасників конференції Ректор Харківської духовної семінарії, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.
Далі були зачитані вітальні слова від митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, Керуючого справами Української Православної Церкви, постійного члена Священного Синоду УПЦ, ректора Київської духовної академії і семінарії, а також від голови Харківської обласної ради С. Чернова.
В рамках пленарного засідання учасникам конференції були представлені доповіді: митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, ректора Харківської духовної семінарії: «Святой апостол и евангелист Иоанн Богослов – покровитель Харьковской духовной семинарии»;єпископа Ерзурумського Каіса Садека, вікарія Дамаської єпархії: «Чин омовения ног как одна из сторон евангельского служения по Иоанну Богослову»; Абашидзе Заала Давидовича, директора Національного центру рукописів Грузії ім. Корнелія Кекелідзе: «Автокефалия и автономия в древней Церкви (на примере Церкви Иверской)».
Після пленарного засідання учасники науково-практичної конференції мали змогу ознайомитися з експозицією Церковно-історичного музею Харківської єпархії, екскурсію в якому провів завідувач музею, викладач Харківської духовної семінарії протодиякон Максим Талалай.
Секційні засідання проводилися за п’ятьма напрямками:
Секція 1. Ім’я і слово апостола Іоанна Богослова.
Секція 2. Питання православного навчання та виховання (історичний аспект і сучасність).
Секція 3. Церковна історія (здобутки і виклики часу).
Секція 4. Філософсько-богословська думка (погляд крізь віки).
Секція 5. Християнська культура (церковна музика, живопис, література).
На секціях були присутні викладачі, співробітники та студенти з різних навчальних та дослідно-наукових закладів України та інших країн світу. Активну участь у конференції взяли вихованці Харківської духовної семінарії. У ході секційних засідань відбувалися жваві дискусії та обговорення різних питань, що виникали під час доповідей учасників.