В ХДС відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богословя та історії Церкви»
07 ноября 2024
7 листопада 2024 року, до 225-річчя утворення Харківської єпархії, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в актовому залі архієрейської резиденції, на території Свято-Покровського чоловічого монастиря міста Харкова, відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви», яка організована Харківською духовною семінарією та Харківським єпархіальним управлінням.
Перед пленарним засіданням для учасників конференції в холі архієрейської резиденції була представлена виставка «Незбереженні храми Харківської губернії».
Пленарне засідання конференції розпочалося зі звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, яке оголосив перший проректор ХДС протоієрей Валентин Ковальчук. У своєму посланні Предстоятель привітав учасників міжнародної науково-практичної конференції та зауважив, що подібні заходи дають можливість обмінюватися досвідом, робити висновки, збагачуватися новими знаннями.
До учасників звернувся ректор Харківської духовної семінарії, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, і відзначив, що за 225 років Харківська єпархія пройшла тернистий, але гідний шлях служіння Богу, незліченних зусиль з духовного вдосконалення, роки важких втрат й радості надбань, наближення до Істини та духовного спасіння.
Далі, перший проректор протоієрей Валентин оголосив вітальне слово ректора Християнської богословської академії міста Варшава, архієпископа Вроцлавського і Щецинського Георгія (Панковського), в якому владика-ректор привітав організаторів та учасників конференції та відзначив, що остання проводиться в такий нелегкий для Харківської єпархії та країни в цілому час, а також згадав пріснопам’ятного владику Никодима, який сприяв відродженню богословської освіти в Харкові.
Пленарні виступи розпочалися з доповіді митрополита Мексики, Венесуели, Центральної Америки та Карибського басейну Ігнатія з Антіохійської Православної Церкви на тему: “Біблійні роздуми про Антіохійську православну місію”. Після Високопреосвященнішого Ігнатія виступив завідувач Церковно-історичного музею Харківської єпархії протодиякон Максим Талалай із доповіддю “Святі імена в книзі буття Харківської єпархії XX століття”.
Після пленарного засідання для гостей форуму було проведено екскурсію до Церковно-історичного музею Харківської єпархії.
Конференція продовжила свою роботу у чотирьох секціях:”Історичний шлях Православ’я (здобутки і виклики часу)”, Філософсько-богословська (погляд крізь віки), Православна педагогіка та психологія (духовне життя людини), Християнська культура в пошуках істини (музика, живопис, мова та література)”.
Участь у секційних засіданнях взяли викладачі та студенти духовних і світських навчальних закладів не тільки України, а й Польщі та Німеччини. Частина учасників взяла участь у конференції дистанційно по інтернет-платформі.
Доповіді викликали щирий інтерес аудиторії та жваве обговорення.
Конференція завершилася підбиттям підсумків на заключному пленарному засіданні.